Chcesz wiedzieć jakim jesteś liderem? Wypełnij test!

Blog

Fenomen jednostki GROM, czyli jak zorganizować firmę, aby działała jak maszyna #6

Jednostka wojskowa GROM. Znana prawie każdemu jako elitarna i kojarzona z bezpieczeństwem. Przynależność do niej to niewątpliwy zaszczyt. Wiemy o tym, ponieważ byliśmy operatorami GROM zajmując kolejne stanowiska dowódcze w kraju oraz na misjach bojowych.

Dyscyplina i maksymalna prostota to klucz!

Dyscyplina jaka panowała w jednostce była wypracowana przez wieloletnie szkolenie oraz misje bojowe. Nawyki jakie w ten sposób powstały przemieniły się, tak naprawdę w charakter każdego nas i stanowiły o sile jednostki GROM. Podstawą takiego stanu rzeczy była wysoka samodyscyplina jaką cechował się każdy operator. Wnioski ze szkoleń oraz zadań bojowych natychmiast były wdrażane w życie i znajdowały swoje odbicie w uaktualnionych procedurach. Jednostka nigdy nie stała w miejscu, ewoluowała i dostosowała się do zmian w taktyce i procedurach przeciwnika. Była zawsze o jeden krok przed nim, w ten sposób minimalizując ryzyko strat własnych. Stosując zasadę maksymalnej prostoty, koncentracji na rozwiązaniu problemów oraz przeniesienia decyzyjności na każdego członka zespołu uciekaliśmy od zbędnej biurokracji i w dużym stopniu skróciliśmy proces zarządczy oraz czas osiągania wyznaczonych celów.

To dzięki stosowaniu tych zasad, z dumą muszę powiedzieć, że wszyscy moi ludzie, którymi miałem przyjemność zarządzać w trakcie realizacji wielu misji bojowych wrócili do swoich rodzin. Nie zawsze bez szwanku, ale zawsze w jednym kawałku i z uśmiechem na twarzy, ściskali swoje dzieci po wielu miesiącach rozłąki.
To mój największy sukces.

Co wykorzystać w Twojej firmie:

 • Bądź zdyscyplinowany i konsekwentny w prowadzeniu firmy.
 • Swoim przykładem ucz współpracowników samo dyscypliny.
 • Nieustannie ucz się, rozwiązuj problemy i wdrażaj zmiany. Zawsze po zrealizowanym zadaniu, projekcje, wraz z zespołem przeprowadź podsumowanie, wyciągnij wnioski i wdrażaj je w życie. Stosuj „hotwash” oraz AAR.

Każdy najdrobniejszy element układanki w GROM był bardzo istotny, ale i tak najważniejszym filarem funkcjonowania sprawniej maszyny zarówno wojennej jak i w biznesie są:

 • Zespół;
 • Solidny fundament;
 • Dyscyplina.

Wiedzę i doświadczenie jaką zdobyliśmy w jednostce GROM wdrażamy od siedmiu lat budując z powodzeniem własne firmy Mieszkajlogicznie.pl InwestujLogicznie.pl oraz SiłySpecjalnewBiznesie.pl Mocno wierzymy w efekt synergii, dlatego skrupulatnie podchodzimy do każdego zadania, otaczamy się najlepszymi ludźmi, a przy tym wszystkim jesteśmy bardzo zdyscyplinowani w realizacji dogłębnie opracowanej strategii działania. Wieloletnie doświadczenie w planowaniu operacji bojowych przekładamy z powodzeniem na ułożenie procesu deweloperskiego i osiągane wyniki finansowe.

Jak to robimy i dlaczego nam się to udaje?

Odpowiedź:

 • Łączy nas wspólny cel i konkretna misja;
 • Umiejętnie dobrany zespół to podstawa;
 • Mamy jasno określone zasady gry oraz sprecyzowane strefy odpowiedzialności;
 • Rozwijamy kompetencje i zdolności do podejmowania decyzji przez każdego współpracownika;
 • Dyscyplina sprzyja wyciąganiu wniosków i rozwiązywaniu problemów;
 • Komunikację opieramy na zaufaniu i wzajemnym szacunku;
 • Podejmujemy wyzwania i sprawdzamy się w realnych, niekoniecznie łatwych działaniach.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Obejrzyj nasze filmy na YouTube